8 blogów na 8 marca. 8 mądrych kobiet, z którymi chętnie poszłabym na kawę - Cały Ten Zgiełk

8 blogów na 8 marca. 8 mądrych kobiet, z którymi chętnie poszłabym na kawę

Bardzo lubię dobrą kawę.

I dobrą rozmowę przy dobrej kawie.

Dzisiaj z okazji Dnia Kobiet krótka lista blogów dziewczyn, do których bardzo lubię powracać. Z którymi chętnie bym tę kawę wypiła. Jako łyk inspiracji i fajnej kobiecej energii.

Po zrobieniu listy zauważyłam, że oprócz zainteresowań łączy mnie chyba z autorkami zamiłowanie do gry czerni i bieli – wystarczy spojrzeć na ich logotypy…

Przypadek? Nie sądzę 😀

Ponieważ jest 8 marca, wybrałam 8 ulubionych  blogów. Coś czuję, że z tego urodzi się cykliczna top lista pt. MIÓD-MALINA.

Zatem na blogowej kobiecej MIÓD-MALINIE mam:

1. STYLEDIGGER

 

Od bloga o modzie do bloga o świadomym stylu życia, świadomym kupowaniu, minimalizmie, mądrych zakupach odzieżowych. O podróżach. O slow life. Plus zawsze ciekawe hatifnaty czyli linki do ciekawostek internetowych. Spokój, ciepło i wyważenie. A na dodatek ostatnio uroczy piesek Chrupek jako towarzysz codzienności

 

2. VENILA KOSTIS/ CHUJOWA PANI DOMU

Venila Kostis

Magda właśnie w roki Chujowej Pani Domu pojawiła się na okładce Wysokich Obcasów.

Tymczasem pisze od dawna ciekawego bloga, którego można by nazwać lifestylowym, gdyby nie to, że dzisiaj ta etykietka staje się obraźliwa (niektórym wydaje się, że wrzucanie zdjęć śniadania i malowania paznokci czyni ich blogi stylowymi). Tutaj także ciekawe spostrzeżenia, inspiracje, analizy, dawka kultury, linków, przykładów ciekawych reklam oraz dystansu do siebie i świata.  Warto. Kiedyś blog był modowy, dziś jest czymś dużo więcej.

A Chujowa Pani Domu to jej alter ego. Ostatnio chciałam jej wysłać zdjęcie moich  spalonych pączków, jakie zrobiłam w Tłusty Czwartek…

 

3. SANNA’S LAND OF ILLUSION

sa

Gdzieś w leśnych ostępach mieszka urocza para – Zuza i Adam wraz ze swoimi  kociakami. Urządzają własnoręcznie dom. Słuchają muzyki. Czytają. Zuza robi swetrzyska i czapki na drutach, odnawia meble. Ubiera się wygodnie, ciepło i spaceruje po lesie. Od tego bloga bije niesamowite ciepło i bezpieczeństwo domowego pięknego ogniska, spokój i wyważenie.  Jest w nim też kojąca odległość od wielkomiejskiego blichtru. I niegdyś płomienne włosy Zuzy, jej znak rozpoznawczy, dziś są już stonowane – jak cały blog.

 

4. RIENNAHERA

Riennahera

Świetny autoironiczny styl i erudycja. Kultura, rozwój, twórczość, styl, obserwacje i garść spostrzeżeń na temat życia w UK. Odwaga w przyznaniu się do różnych słabości, które de facto okazują się ciekawymi wyróżnikami i mocnymi stronami. Inteligencja. Dużo literackich i kulturalnych inspiracji. Dystans. Trochę elfów i dinozaurów. I ogniste włosy jak kropka nad I.

 

5. JADŁONOMIA

Blogów o jedzeniu i blogów wegańskich jest już trochę. Ale Jadłonomia jest jedna. Po prostu.  Marty przepis na burgery z jaglanki i pestek słonecznika jest już kultowy. Ale Jadłonomia to nie tylko przepisy. Są i anegdoty rodzinne i recenzje kulinarnych Marty wyczynów wg jej taty. (zajebisty pasztet i inne:))

 

6. UBIERAJ SIĘ KLASYCZNIE

Silna, kompletna Maria ciekawie, wnikliwie pisząca o modzie. O stylu. O minimalistycznym, świadomym podejściu do niego. O mądrym kompletowaniu szafy i nieuleganiu pokusom. Do tego zamieszcza ciekawe analizy stylu gwiazd i porady. Maria wie i pokazuje, że temat mody i stylu nie musi być traktowany i odbierany jako płytki. Bo im więcej się wie, tym bardziej świadomie, oszczędnie podchodzi do zakupów i ubioru.

 

7. MANUFAKTURA RADOŚCI

man

Gosia jest laureatką konkursu Blog Roku i autorką  inspirującego psychologicznego bloga pomagającego rozumieć siebie. I mocno pozytywną osobą. Oraz mam szczęście – moją internetową koleżanką, z którą nigdy się jeszcze nie spotkałam…

 

8.  I LIKE PHOTO

ilie

Od lata Agata nieprzerwanie inspiruje ciekawymi fotografiami. Systematycznie. Skromnie. Stawiając na siłę obrazu i perswazyjny opis. Bez szumu wokół siebie. Ekspercko ale bez nadęcia. To blog dla wszystkich, którzy kochają sztukę obrazu. I wiedzą jaka jest jego potęga, jak dobre zdjęcie nie potrzebuje krzyku. Tylko szept.

 

A Wy, z kim z blogerów? chętnie poszlibyście na kawę

P.S Niedługo lista blogów rysunkowych wartych odwiedzenia.

 

Follow me

Podoba Ci się to, co czytasz? Podziel się!

Przejdź do paska narzędzi