Ojcowie jak brokatowe jednorożce. 5 newsów z Mashable o tym, jak zmienia się świat mężczyzn - Cały Ten Zgiełk

Ojcowie jak brokatowe jednorożce. 5 newsów z Mashable o tym, jak zmienia się świat mężczyzn

Dzień chorowania. Dzień prasówki. Dzień przeglądania portali branżowych.

Co mnie uderzyło, kiedy przeglądałam Mashable?

Newsy pokazujące jak zmienia się świat współczesnych mężczyzn, jak zmieniają się wzory ojcostwa. I jak media chętnie podchwytują obrazy pokazujące czułych, troskliwych mężczyzn i jak szybko stają się one wiralowe.

Zdecydowanie nadszedł czas nowych ojców.  Z drugiej strony – nadal pożądane i podziwiane zachowania są traktowane jako niezwykłe, a mężczyźni –   jako niekonwencjonalni trafiają na czołówki serwisów.

Czy kiedyś przyjdzie czas, że ojciec o wysokiej inteligencji emocjonalnej nie będzie ewenementem jak brokatowy jednorożec?

A oto szybki przegląd newsów z pierwszej strony Mashable:

Rockstar dad creates workshop to teach fathers how to style their daughters’ hair

I created a Dads and Daughters hair class to help other fathers learn about doing hair. We had a small class full of dads that learned basic brushing, ponytails, braids and buns. The turnout was great! I'm so proud of these dads for stepping up and buildin

Współcześni ojcowie uczestniczą w bezpłatnej lekcji zaplatania warkoczyków i robienia koków córkom. Samotny ojciec Philippe Morgese  zachęca innych do podejmowania aktywnej roli w życiu córek. Warte rozgłosu, urocze. W moim domu to właśnie pan mąż jest mistrzem fryzur i czesania córkowych włosisk sięgających pasa.

Awesome dad is totally chill with his son being Elsa for Halloween

Thumb-frozen1

Mały chłopiec chce przebrać się z okazji Halloween za księżniczkę Elsę. Ojciec totalnie akceptuje pomysł, fotografuje synka i puszcza w świat newsa. Sam planuje przebrać się zgodnie z wolą chłopca za Annę. Social media szaleję, bo znów temat genderowy się pojawia. A dzieci zwyczajnie chcą być sobą.

Internet falls in love with sweet photo of deputy comforting a baby

jefferson county pd

Policjant przez godzinę tuli i nosi niemowlę, dziecko kobiety, jaka ucierpiała w w wypadku samochodowym. Social media wpadają w zachwyt, mężczyzna odpowiada: ” I’m just a man. I’m not better or worse than anyone else, I’m just a Dad and a grandfather. That’s about it.” No właśnie.

Adorable little liar explains to her father why she painted her Barbies

Przez 3 minuty ojciec rozmawia z uroczą córeczką, która w swojej dziecięcej naiwności, w której krzyżuje się świat prawdziwy i fantastyczny i w której złe, demoniczne Barbie nakłaniają ją do wymazania całego pokoju lakierem do paznokci. Rozmawia spokojnie i na końcu rzuca: I love you. Internet płacze.

Little girl runs to hug her soldier dad during homecoming ceremony

Little-girl-runs-to-dad

Żołnierz wracający po 8 miesiącach do domu łamie szereg i przytula córeczkę, która wybiega do niego i przykleja się do jego nogi. Czy mógłby tego nie zrobić? Internet roztkliwia się nad amerykańskimi wartościami.

A to tylko newsy z kilku dni. Jak widać świat jest spragniony mężczyzn o stalowych mięśniach i welwetowym sercu…

 

Follow me

Podoba Ci się to, co czytasz? Podziel się!

Przejdź do paska narzędzi