Kostium i wyobraźnia czyli Pyrkon 2016 - Cały Ten Zgiełk

Kostium i wyobraźnia czyli Pyrkon 2016

Każda potwora znajdzie swojego amatora…
Zwłaszcza na Pyrkonie.

Tutaj każdy miłośnik najbardziej niszowej niszy we wszechświecie znajdzie pobratymców.

Konwenty to jedyne miejsce gdzie zagina się czasoprzestrzeń, zderzają się galaktyki, miksują się epoki.

Fani mangi i anime rezydują obok elfów, wielbicieli zombie, gier komputerowych, karcianych, Star Wars czy Game of Thrones, księżniczek z baśni Disneya czy fanów świata Lovecrafta.

To tutaj dorośli mogą uwolnić swoje wewnętrzne dziecko a dzieci spuszczone ze smyczy pobyć choć trochę doroślejsze.

To tutaj na każdym kroku rozdawane są przez uśmiechniętych gimnazjalistów darmowe uściski.

To tu obok siebie paradują uczestnicy w kostiumach DIY i tych najdroższych, kompletowanych z użyciem sprowadzanych akcesoriów.

To tu można jeździć wózkiem inwalidzkim przerobionym na postapokaliptyczny wóz rodem z Mad Maxa.

To tu wypełzają ze swoich domowych norek i sal treningowych cybersportowcy i na wielkiej scenie grają w kultowe gry przed kiwającą głową z uznaniem publicznością. A miłośnicy planszówek i karcianek zaszywają się przy rozgrywkach przy stolikach nie słysząc wszechogarniającego gwaru.

To tu liczba kilkuletnich Lei i Darthw Vaderów przekracza wszelkie normy. Podobnie jak liczba najróżniejszej maści ucieleśnień postaci z anime krzyżujących lolitki z kotkami, aniołkami i superbohaterami.

Tu strumienie żywej gotówki płyną do kieszeni wystawców – sprzedających wszystko od szydełkowych masek Cthulu przez maskotki z filmów anime po najdroższe kostiumy i gry.

To tu liczy się nie tylko sexapil i przebojowość, ale i kreatywność, pomysł na siebie.

To tu można bezkarnie wykrzykiwać: “szukam wyznawców” albo” koniec jest bliski!” nie bojąc się o zakucie w kaftanik.

Tu liczba odjechanych paneli tematycznych i ich rodzaje przyprawia o zawrót głowy. Można tu zdobyć wiedzę o tym jak przetrwać atak zombie i jak zostać profesjonalnym cosplayerem. Pośpiewać piosenki elfickie, w sposób naukowy badać seksualność w Średniowieczu, psychologię Star Wars, magię u Słowian i nauczyć się robić profesjonalne rany.

Pyrkon to wielkie święto fantazji. I trochę teleport do czasów nastoletnich, kiedy z przyjaciółmi można było robić wszystko,  śpiąc pod namiotem, wyjąc do gitary i pielęgnując ówczesne fascynacje.

Dobrze, że to właśnie nasz nudny mieszczański, poprawny do bólu Poznań jest siedzibą tak barwnego i ruszającego wyobraźnię eventu.

DSC_0219 DSC_0223 DSC_0228 DSC_0296 DSC_0302 DSC_0315 DSC_0324 DSC_0329 DSC_0336 DSC_0361DSC_0370-2

 

Follow me

Podoba Ci się to, co czytasz? Podziel się!

Przejdź do paska narzędzi