#docuthursday: Dokumentalny Pride Week: Strike A Pose - Cały Ten Zgiełk

#docuthursday: Dokumentalny Pride Week: Strike A Pose

Z okazji Pride Week dokument, jaki warto zobaczyć.

Strike a Pose.

Madonna zrekrutowała osobiście grupę tancerzy – w większości chłopaków z przedmieść, dzieci imigrantów którzy utworzyli jej trupę taneczną podczas Blond AmbitionTour

Wystąpili także w dokumencie “W łóżku z Madonną”, który przede wszystkim – pokazał gejów, po drugie – pokazał ich w życzliwym świetle. Film pozwolił im samym oraz wielu innym odbiorcom filmu mentalnie i dosłownie wyjść z szafy, wyemancypować się. Jednocześnie – wzbudził niebywałe zamieszanie, dyskusje i protesty. Wystawił niektórych tancerzy na przymusowy coming out. A sława jaka przyszła po nim przytłoczyła ich, wpędzając młode gwiazdy w narkotyki, seks, alkohol i … AIDS.

Świat poznał nie tylko nowy ekspresyjny vogue dance, ale także doświadczył walki o prawa mniejszości do swobodnej ekspresji. A także usłyszał wprost ze sceny nawołania do bezpiecznego seksu. A jednak sami tancerze będąc ikonami walki nie ustrzegli się błędów młodości, wręcz śmiertelnych.

Warto zobaczyć i spojrzeć wstecz na początek lat 90-tych, wcale nie tak sielskich i niewinnych jak je dziś z nostalgią postrzegamy.

Film dostępny na platformie Netflix.

Follow me

Podoba Ci się to, co czytasz? Podziel się!

Przejdź do paska narzędzi