Generation wealth: w pogoni za posiadaniem - Cały Ten Zgiełk

Generation wealth: w pogoni za posiadaniem

Obsesja posiadania może mieć wiele wymiarów.
Definiuje na jedno słowo określenie: nigdy nie jest za wiele.
Nigdy nie jest za wiele zdobytych uczciwie lub nie pieniędzy.
Nigdy za wiele operacji plastycznych i poprawek.
Nigdy za wiele pokoi w surrealistycznym pałacu imitującym Wersal.
Nigdy za wiele kiczu podczas występu małej peagant queen.
Nigdy za wiele imprez u boku gwiazd dla kobiet z eskorty.
Nigdy za wiele torebek Birkin.
Nigdy za wiele przepracowanych dni, godzin, poprawek projektu dla pracoholika.

Film dokumentalny Lauren Greenfield na tle jej długofalowego projektu fotograficznego o niekończących się poszukiwaniach bogactwa portretuje przemiany w życiu jej bohaterów. Ich walkę, wzloty i upadki. Dyskretnie prezentuje źródła aspiracji ludzi, pochodzących często z nizin społecznych, krztuszących się szybkim sukcesem i chorującym od nadmiaru. Tych, których choroba duszy wykańcza, psuje ich psychikę i relacje, sprowadza na dno.

W trakcie retrospektywnych prac nad albumem i rozmów z bohaterami zdjęć autorka konfrontuje się także z własną przeszłością, w tym – ze znaczącym cieniem śrubującej standardy matki, z własnym pracoholizmem i ambicjami, oddalającymi ją od bliskich. Nie tylko odkrywa przemiany w życiu portretowanych niegdyś ludzi, ale i sama przechodzi ewolucję.


Film nie udziela prostych odpowiedzi, nie komentuje wprost. Pozwala nam na obejrzenie prezentowanych historii przez soczewkę aparatu i samodzielne ich przeanalizowanie.
Warto zapoznać się nie tylko z samym bogatym w materiał dokumentem, ale także fotografiami Lauren Greenfield, stanowiącymi jego nieodłączną, intymną część.

Follow me

Podoba Ci się to, co czytasz? Podziel się!

Przejdź do paska narzędzi